Zásady pro udržení si čistého koberce

Jak udržet koberec v dobré kondici a jeho čištění

Mnoho domácností si dnes pořizuje plovoucí podlahy a svých koberců se zbavují s tím, že se musí vysávat a udržuje se v nich značné množství roztočů a prachu. Výhoda koberců je, že vám na nich nemrznou nohy. Jsou příjemné na dotek a pokud máte malé děti jsou i bezpečnější zhlediska pádů nebo prochladnutí dítěte. V neposlední řadě se vám nezvedne po vylití tekutinu na koberec podlaha, jak tomu bývá u plovoucí podlahy.

Pokud se o svůj koberec budete dobře starat nemusíte se bát, že by nějak rychle ztrácel na kráse a vaše domácnost by byla plná prachu a roztočů.

Jak na koberec:

  • Pravidelné vysávání alespoň 2x týdně zajistí, že vlas koberce bude neustále rovný a nebudou se tvořit vyšlapané cestičky. Nebudete mít v koberci roztoče prach. Ovšem musíte disponovat kvalitní výkonným vysavačem a to nejlépe s rotujícím kartáčem. Pokud nemáte takový vysavač. Obvykle totiž bývají celkem drahé. Kupte si jen univerzální kartáčovou násadu na váš průměr hubice (dirt devil takové prodává běžne kolem šesti stovek a uvidíte ten rozdíl).
  • Pokud na koberec vylijete nějakou tekutinu nebo vám ho počůrá pejsek. V žádném případě nepoužívejte Vanish a nemočte koberec příliš. Na kus vlhkého hadru dejte trochu jaru a lehkým jednosměrným pohyb směrem ven od skvrny vytírejte skvrnu pryč z koberce. Poté si zavolejte firmu na čištění koberců, která vám koberec celý vyčistí. To je nejlepší způsob, jakým dosáhnete, aby váš koberec nebyl špinavý a hlavně flekatý zmapovaný od Vanishe. Popř. můžete využít také firem, které provozují půjčovna čističů koberců a koberec si vyčistit sami. Je to celkem jednoduché.
  • Ale i pokud koberec nemáte politý nebo počuraný od pejska, alespoň jednou za rok byste si ho měli nachat vyčistit mokrou cestou. V Chomutově, Mostě, Kadani nebo Olomouci, můžete vyzkoušet např.: Čištění koberců ChomutovČištění koberců Most, Čištění Koberců Kadaň, Čištění koberců Olomouc. Čištění koberců Ostrava
  • Před samotným mokrým vyčištěním koberce. By měl být koberec pořádně povysáván. Aby byl čisticí účinek, co nejvíce maximalizován.

No Responses to “Zásady pro udržení si čistého koberce”
Leave a Reply